www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
 
Код: 034
1 литар
Цена: 1925 ден.
Forever Aloe Berry Nectar
Нектар од алое вера и брусници
ОПИС И СВОЈСТВА
Forever Aloe Berry Nectar содржи 90,3% чист стабилизиран гел од алое во совршена комбинација со брусници и јаболки.
Покрај нивната репутација како средство за чистење на уринарниот тракт, брусниците обезбедуваат висока содржина на витамин C. Тие се и природен извор на здрави проантоцијанидини.
Сокот од јаболко содржи многу флавоноиди, како и пектин.
Forever Aloe Berry Nectar можете да го консумирате со оброк или одделно. Аромите од брусница и јаболко се целосно природни, добиени од мешавина од свежи брусници и слатки, зрели јаболка. Додадената фруктоза (природен овошен шеќер) го засладува доволно за да ги задоволи и возрасните и децата.
 
СОСТАВ
Стабилизиран гел од алое вера, фруктоза, концентриран природен сок од брусници и јаболка, сорбитол, аскорбинска киселина, лимонска киселина, калиум сорбат, натриум бензоат, ксантанова смола, токоферол (витамин Е).
 
ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ
Протресете добро. Консумирајте од 60-120 мл секој ден.
 
ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
  • Сите корисни својства на Aloe Vera Gel во комбинација со слаткиот вкус на брусници.
  • Содржи фитонутриенти.
  • Природен извор на витамин C.


© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org