www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
КОНТРОЛА НА ТЕЛЕСНАТА ТЕЖИНА
 
Што е за вас идеална диета? Треба да е вкусна, лесна за држење, да ја зголемува енергијата и трајно да ве ослободи од вишокот килограми.Нашите програми Forever F.I.T., како и останатите производи за контрола на телесната тежина го постигнуваат тоа, па дури и повеќе!
 
Forever Sensatiable
Задоволете го гладот со овие таблети за џвакање со природни засладувачи кои ќе ви помагаат да ги избегнувате искушенијата. Тие комбинираат овес и протеински хидролизат од квасец со вкус на лимон, за да ви помогнат да се чувствувате подолго сити, како и средноверижни триглицериди кои можат да придонесат за контрола на тежината. Повеќе 

Код: 665 / ПЦП: 1730 ден.

Код: 656
390 г
Цена: 3566 ден.
Повеќе  
Forever Plant Protein™
Форевер растителен протеин
Обезбедува 17 г протеини во една порција. Формулата е веган и не содржи ниту млечни производи, ниту соја. Протеините од грашок и тиква придонесуваат за нормална состојба на коските, како и за раст и одржување на мускулната маса.
Код: 475 (ванила)
Код: 476 (чоколадо)
Цена: 11111 ден.
Повеќе  
Forever C9
Форевер C9
C9 е првиот чекор кон создавање на доживотни навики, кои ќе ви помогнат суштински и трајно да ја контролирате вашата тежина. Докажаната програма за прочистување е во основата на Forever F.I.T. и има за цел да ве изведе на возможно најдобрата позиција за постигнување на оптимално здравје, чист организам и поелегантна и витка фигура.
Код: 464
30 пакетчиња
Цена: 1440 ден.
Повеќе  
Forever Fiber
Форевер фибер
Влакната се важни за здравата и балансирана исхрана. Во брзото темпо на секојдневието, постои ризик да не успееме да ги внесеме потребните количини влакна преку храната. Новиот додаток во исхраната на Форевер е патентирана комбинација од брзо растворливи влакна, кои го помагаат варењето и ви помагаат да се чувствувате сити подолго време. Не содржи глутен и ви обезбедува 5 г влакна во удобни индивидуални дози. Растворете ги во алое, вода или друг пијалок во секое време и насекаде.
Код: 463
60 таблети
Цена: 2223 ден.
Повеќе  
Forever Therm
Форевер терм
Специјално формулиран производ за поддршка на термогенезата – способноста на организмот да согорува масти и калории за енергија. Содржи комбинација од билни екстракти и витамини, кои го стимулираат метаболизмот и ги зголемуваат енергетските нивоа.Клучните состојки се екстракти од зелен чај, семе од гуарана и кафе плус витамин С и многу В витамини.Forever Therm е одличен помошник за забрзување на слабеењето и за постигнување на побрзи резултати.
Код: 470
375 г
Цена: 1599 ден.
Повеќе  
Forever Lite Ultra with Aminotein
Форевер лајт ултра со аминотеин - ванила
Составен дел на здравиот начин на живот со производите на Форевер. Новата формула содржи висококвалитетни соини протеини и уникатна мешавина од ензими, специјално создадена за разградување на протеините, правилно варење на храната и оптимално апсорбирање на аминокиселините. Содржи соја.
Код: 471
375 г
Цена: 1599 ден.
Повеќе  
Forever Lite Ultra with Aminotein
Форевер лајт ултра со аминотеин - чоколадо
Составен дел на здравиот начин на живот со производите на Форевер. Новата формула содржи висококвалитетни соини протеини и уникатна мешавина од ензими, специјално создадена за разградување на протеините, правилно варење на храната и оптимално апсорбирање на аминокиселините. Содржи соја.
Код: 071
70 гел капсули
Цена: 2111 ден.
Повеќе  
Forever Garcinia Plus
Додаток во исхраната
Ви ги предлагаме активните состојки на хидролимонската киселина од плодовите на дрвото Гарцинија Камбоџија. Идеален придружник на секоја диета за слабеење, овој додаток во исхраната помага во природната размена на материите на телото и истовремено го контролира апетитот и дава чувство на заситеност.
Код: 289
120 капсули
Цена: 2175 ден.
Повеќе  
Forever Lean
Форевер Лин
Форевер Лин содржи две револуционерни состојки кои допринесуваат за намалување на внесените калории од категоријата на масти и јаглехидрати. Заедно со физички вежби и здрав начин на исхрана, овој додаток во исхраната може да ви помогне да ја постигнете идеалната тежина.

© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org