www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
НЕГА ЗА ТЕЛО
 
Негувајте го вашето тело со љубов и внимание кое го заслужува. Лосионите, кремовите и геловите на ФЛП ја заштитуваат, стимулираат и хидрираат кожата. Доверете им сѐ и нeма да згрешите!
 
Код: 040
473 мл
Цена: 1463 ден.
Повеќе  
Aloe First
Смирувачки алое спреј
Одличен производ за вашата домашна аптека. Aloe First е природен, смирувачки спреј за кожа за локална употреба кој е комбинација од алое вера со прополис, алантоин и 11 исклучителни билки. Само со неколку прскања ќе го почувствувате ефектот дури и кај тешко достапните места.
Код: 061
118 мл
Цена: 1110 ден.
Повеќе  
Aloe Vera Gelly
Алое вера желе
Растението алое вера има благотворно дејство врз кожата на многу начини, а нашето Aloe Vera Gelly е толку чисто и моќно, како сега да сте го исцедиле од листовите на ова волшебно растение. Специјално дизајнирано да ја навлажнува, смирува и заштитува кожата, ова густо и проѕирно желе брзо се впива во кожата и не остава дамки на облеката.
Код: 051
113 г
Цена: 1463 ден.
Повеќе  
Aloe Propolis Creme
Алое прополис крем
Густ крем кој комбинира стабилизиран гел од алое вера и чист прополис – природен антибиотик од пчелната кошница. Додадовме и витамини А и Е, како и екстракт од камилица- една од најкорисните билки за кожата. Овој хидратантен крем е особено добар за секојдневна употреба, но исто така смирува иритирана, изгорена, како и воспалена кожа.
Код: 647
236 мл
Цена: 1684 ден.
Повеќе  
Aloe Body Lotion
Алое лосион за тело
Aloe Body Lotion на Форевер е одличен секојдневен навлажнувач за мека, мазна, хидрирана и здрава кожа. Лесната формула брзо се апсорбира за да ги испорача корисните својства на чистото алое вера и останатите навлажнувачки состојки.
Код: 617
118 мл
Цена: 1537 ден.
Повеќе  
Aloe Sunscreen
Алое санскрин
Уживајте во сонцето без да дозволите штетните зраци да ја оштетат вашата кожа. Иновативната комбинација на состојки за заштита од сонце на новиот Aloe Sunscreen нуди водоотпорна широко спектарна заштита од UVA и UVB зраци за целото семејство со фактор 30. Но, не е само напредната технологија за заштита од сонцето тоа што го прави Aloe sunscreen незаменлив производ – чистото алое вера ја храни кожата, ја задржува влагата во неа и ја смирува.
Код: 063
118 мл
Цена: 1110 ден.
Повеќе  
Aloe Moisturizing Lotion
Хидратантен алое лосион
Густ кадифен лосион за интензивна хидратација. Содржи 100% стабилизиран гел од алое вера, алантоин, масло од семки од кајсија, масло од јојоба- четири добро познати навлажнувачи на кожата, плус еластин и растворлив колаген, за да ја одржуваат кожата мазна и мека. Со лесен мирис, повеќефункционалниот лосион е идеален за лице, раце, тело и како основа за шминка. Смирува сува и оштетена кожа.
Код: 064
118 мл
Цена: 1110 ден.
Повеќе  
Aloe Heat Lotion
Загревачки алое лосион
Лосион за смирување на мускулите со загревачки состојки и разладувачки алое вера гел. Со свежа арома на ментол и еукалиптус, рН балансираниот лосион со три масла во својот состав е одличен за длабока масажа и опуштање на изморените мускули. Иако брзо се впива, пријатната топлина ќе ја чувствувате долго време по нанесувањето.
Код: 564
118 мл
Цена: 1110 ден.
Повеќе  
Aloe Cooling Lotion
Алое лосион за разладување
Идеален за вашиот спортски ранец или ноќното шкафче, Aloe Cooling Lotion содржи закрепнувачки ментол, масло од еукалиптус, камфор, екстракт од рузмарин и МСМ за закрепнување на изморени мускули и зглобови по долгиот ден или напорен тренинг.
Код: 205
118 мл
Цена: 1703 ден.
Повеќе  
Aloe MSM Gel
Алое МСМ гел
Чист, стабилизиран гел од алое вера, метил сулфонил метан (МСМ) и билни екстракти за ублажување на болки во зглобовите и мускулите. Гелот од алое вера продира длабоко во кожата, за да ги пренесе со себе сите корисни состојки и билни екстракти.

© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org