www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
ПИЈАЛОЦИ СО АЛОЕ ВЕРА
 
Алое Вера содржи над 200 корисни состојки, од кои 20 минерали, 18 аминокиселини и 12 витамини. Ви ги нудиме корисните квалитети на ова уникатно растение во четири видови, свеж, природен и стабилизиран Алое Вера гел, за да се насладувате на повеќе енергија и здравје.
 
Forever Aloe Mango
Алое манго
Додадовме тропски вкус на нашиот најнов алое пијалак! Уживајте во идеалната комбинација од алое вера и пире од манго со Forever Aloe Mango™ кое ви ги нуди сите корисни својства на алоето од нашите сопствени полиња со примамлива тропска арома. Повеќе 

Код: 736 / 1 литар / Цена: 1925 ден.
Код: 015
1 литар
Цена: 1925 ден.
Повеќе  
Forever Aloe Vera Gel
Гел од aлое вера
Првиот производ кој добил сертификат од Меѓународниот научен совет за алое заради својата чистота. Нашиот Forever Aloe Vera Gel може да се пофали со 96,2% алое гел од внатрешноста на листот за поддршка на дигестивниот систем, воедно помага и за апсорпцијата на хранливите материи. Со љубов рачно ја извлекуваме моќната пулпа од внатрешноста на листовите и произведуваме асептично за да ја доживеете вистинската моќ на природата.
Код: 034
1 литар
Цена: 1925 ден.
Повеќе  
Forever Aloe Berry Nectar
Нектар од алое вера и брусници
Во гелот од алое додадовме брусници и слатки јаболки за да добиеме сладок и пријатен вкус од природни извори. Докажано е дека антиоксидантната моќ на брусницата е 20 пати повисока од таа на витаминот C, а нејзините проантоцијанидини даваат поддршка на уринарниот систем. Специјалниот фитонутриент во јаболките, кверцентинот е уште еден моќен антиоксидант. Овие неверојатни состојки, плус 90,3% чист алое вера гел го прави Forever Aloe Berry Nectar моќен избор.
Код: 196
1 литар
Цена: 2630 ден.
Повеќе  
Forever Freedom
Форевер фридом
Пијалак од алое кој ви ги обезбедува препорачаните количини на глукозамин сулфат (1500 мг), хондроитин сулфат (1200 мг), плус 750 мг MSM во единечна доза од 120 мл. Комбинацијата на овие состојки му помага на телото да одржува здрави и подвижни зглобови и да ја ублажи болката. Самиот гел од алое помага за зајакнување на имунолошкиот систем, ублажување на воспалението и зајакнување на сврзното ткиво.
Код: 077
1 литар
Цена: 2098 ден.
Повеќе  
Forever Aloe Bits n’ Peaches
Нектар од алое вера и праска
Зошто да ги чекате летните денови за волшебниот мирис на зрелите праски, кога во секое време можете да уживате во него со Forever Aloe Bits N`Peaches? Праските се природно богати со антиоксидантни соединенија за поддршка на телото. 91,5% чист гел од алое вера, збогатен со природен вкус на праски и природно пире од праска, создаваат вкусен и корисен пијалак.
Код: 440
250 мл
Цена: 241 ден.
Повеќе 
FAB X Forever Active Boost
ФАБ Х Природен енергетски пијалак
Енергетскиот пијалак ФАБ X е диететска алтернатива за повеќе виталност со сите витамини, аминокиселини и електролити, но без калории, јаглехидрати и шеќери. Исполнете сѐ со брза и долготрајна енергија со ФАБ Х, задржувајќи ја елегантната фигура. Новиот пијалак на Форевер може да ви даде енергија да завршите сѐ во презафатен ден.
FAB
Код: 721
269 мл
Цена: 278 ден.
Повеќе 
FAB Forever Active Boost
ФАБ енергетски пијалак
ФАБ е вкусна комбинација од егзотични аромати од гуарана, екстракти од асаи и ацерола, плус брусница. ФАБ ги содржи витамините B6 и B12 кои придонесуваат за намалување на чувството на замор и за контрола на психичките функции како размислување, емоции и интуиција. Доверете сѐ на ФАБ секогаш кога имате потреба од дополнителен поттик.


© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org