www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
ЛИЧНА ХИГИЕНА
 
Форевер Ливинг Продактс ги соедини корисните својства на алое вера со најквалитетни состојки за ви понуди широка палета од неспоредливи природни производи за лична хигиена.
 
Nourishing Hair Oil
Масло за нега на коса
Маслото за нега на коса содржи алое вера и шест растителни масла. Тоа е лесно, хидратира, негува, дава сјај, ја измазнува косата и се бори со цветањето. Не содржи силикони. Вашиот избор за свиленкасто мека и здрава коса!
Повеќе 

Код: 642 / 30 ml / 2055 ден.
Код: 067
92 г
Цена: 537 ден.
Повеќе  
Aloe Ever-Shield Deodorant Stick
Сув алое дезодоранс
Создаден без штетните алуминиумски соли што се содржат во многу други дезодоранси, Aloe Ever-Shield Deodorant се лизга со леснотија. Благодарение на високата содржина на алое, нежниот дезодоранс може да се нанесува веднаш по бричење или депилирање. Ќе имате целодневна заштита и самодоверба. Со дискретен и пријатен мирис на чисто.
Код: 028
130 г
Цена: 574 ден.
Повеќе  
Forever Bright Toothgel
Гел за заби
Одличен за деца, за вегетаријанци и… за секого! Нежна формула без флуор која комбинира алое вера, пчелен прополис и два вида мента за свежина и нежно избелување на забите. Пчелниот прополис кој се користи за заштита на кошерите, во неколку стоматолошки студии даде ветувачки резултати дека има потенцијал да придонесе за целокупното здравје на усната шуплина. Свежиот мирис и чувството на чистота остануваат со вас долго по миењето на забите.
Код: 640
296 мл
Цена: 1610 ден.
Повеќе  
Aloe-Jojoba Shampoo
Алое-јојоба шампон
Направен со чист гел од внатрешноста на листовите на алое вера и масло од јојоба за зајакнување на косата, обновениот шампон на Форевер е идеален за секојдневна употреба. Уживајте во свежиот мирис на тропски плодови со ноти на слатка павлака, додека богатата природна пена помага за лесно миење на нечистотиите и замастувањето. Формула без сулфати, ја одржува рамнотежата на влага на скалпот, а косата е мека и лесна за чешлање.
Код: 641
296 мл
Цена: 1720 ден.
Повеќе  
Aloe-Jojoba Conditioner
Алое-јојоба балсам
Лесната формула на новиот балсам ја омекнува и измазнува косата, го олеснува чешлањето и стилизирањето. Направен со чисто алое вера и други ефикасни состојки, тој е идеален за секојдневна употреба и вклучува три различни масла кои ја зачувуваат влагата без да ја оптоваруваат косата. Дајте ѝ го на косата најдоброто од природата со Алое-јојоба балсамот на Форевер.
Код: 070
118 мл
Цена: 1110 ден.
Повеќе  
Gentleman’s Pride
Балсам за после бричење
Нежен, кадифен балсам кој ја смирува кожата по бричењето. Пријатно лади со моќта на стабилизираниот гел од алое вера, а дополнителните растителни состојки како рузмарин и краставица брзо ја смируваат кожата. Идеален за кожата на мажите, со привлечен мажествен мирис.
Код: 633
473 мл
Цена: 1388 ден.
Повеќе  
Aloe Liquid Soap
Течен алое сапун
Измијте и навлажнете ги рацете и телото со течниот алое сапун на Форевер. Неговата кремаста бисерна формула потхранува и вие ја чувствувате кожата свежа и регенерирана. Погоден и за кујната и за бањата, течниот алое сапун ја доловува моќта на алоето и ја комбинира со други импресивни состојки за мулти-функционално чистење на секој дел од телото за целото семејство.
Код: 284
142 г
Цена: 407 ден.
Повеќе 
Aloe Avocado Face & Body Soap
Алое и авокадо сапун за лице и тело
Чистата и здрава кожа е основата на природната убавина. Нема подобар начин да ја постигнеме од негата со природни состојки како чисто масло од авокадо и алое вера од полињата на Форевер. Усовршениот сапун ќе ве опкружи со чувство на пријатна свежина и чистота.
Код: 646
236 мл
Цена: 1666 ден.
Повеќе  
Aloe Body Wash
Алое туш - гел
Уживајте во освежително и релаксирачко капење кое ќе ги измие нечистотиите и ќе ѝ даде мекост на вашата кожа. Aloe Body Wash на Форевeр сoдржи идеална комбинација од алое вера, смирувачки масла и екстракти, за да го измие и негува вашето тело од главата до петите.

© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org