www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
НЕГА ЗА ЛИЦЕТО
 
Заштитата и регенерирањето на кожата немаат подобар сојузник од растението aлое вера. ФЛП создаде уникатна и разновидна палета на специјална козметика, која делува на природен начин, при што ја хидратира кожата и ги обезбедува основните хранливи материи и витамини. Нашите производи ја хидратираат кожата и ја штитат од сонце, ветер и бактериски инфекции, со што ја одржуваат мека и нежна.
 
Код: 664
3 парчиња по 25 г
Цена: 2351 ден.
Повеќе  
aloe bio-cellulose mask
Алое био-целулозна маска
Сопственото алое на Форевер е вткаено во влакната на био-целулозната маска која одговара на секоја контура на лицето и му овозможува на серумот да се апсорбира подлабоко за да помогне во навлажнување и подобрување на изгледот на фините линии и брчки.
Код: 651
71 г
Цена: 2461 ден.
Повеќе  
deep moisturizing cream
Крем за длабока хидратација
Некои хидратантни креми се како капка вода. Овој крем е како цел базен. Неговото интензивно дејство се должи на серамидите кои обезбедуваат влага длабоко во горните слоеви на кожата. Вратете го вашиот младешки сјај со моќните антиоксиданти во екстрактот од кора од бор.
Код: 612
130 мл
Цена: 1185 ден.
Повеќе  
aloe activator
Алое активатор
Алое активатор е уникатен овлажнувач во течна форма кој содржи над 98% алое вера гел. Едноставната формула ја користи моќта на алоето да ја освежи и смири кожата. Високата концентрација на алое во неговиот уникатен состав го прави идеален додаток на секој козметички режим.
Код: 618
50 мл
Цена: 2592 ден.
Повеќе  
hydrating serum
Хидрантен серум
Супер хидратантна формула која брзо се впива во горните слоеви на кожата, за да ги достави во нив корисните својства на хиалуронската киселина и стабилизираниот алое вера гел. Подобрете ја хидратацијата додека ја штитите кожата од факторите на околната средина и ја намалувате појавата на фини линии и брчки со хидрантниот серум на Форевер.
Код: 187
30 мл
Цена: 2443 ден.
Повеќе  
Alpha-E Factor
Алфа-Е фактор
Раскошен еликсир за сува кожа кој содржи витамини A, E и C за моќен антиоксидантен ефект. Содржи и ретинил палмитат кој ефикасно се бори со слободните радикали и сувоста. Подобрете ја еластичноста, вратете ја влажноста и балансирајте ја кожата со неколку капки од смирувачкиот Алфа-Е фактор.
Код: 341
29 г
Цена: 1258 ден.
Повеќе  
Mask Powder
Маска за лице
Нанесете ја маската и ќе почувствувате како чудотворно делува – ги затегнува и длабински ги чисти вашите пори. За тоа придонесуваат албуминот и пченкарниот скроб, а каолинот го апсорбира вишокот масти. Алантоинот и камилицата го смируваат и подмладуваат вашето лице. Ќе се почувствувате освежени, откако ќе ја измиете маската и ќе ја видите чистата и регенерирана кожа.
Код: 554
118 мл
ПЦП: 1944 ден.
Повеќе  
infinite by Forever™ hydrating cleanser
Хидратирачки лосион за чистење
Содржи моќни состојки од природно потекло како екстракт и аминокиселини од јаболки и кокосови масни киселини кои веднаш ја хидрираат кожата и ја надополнуваат со антиоксиданти, а истовремено ги отстрануваат нечистотиите и маснотиите, без да ја сушат кожата.
Код: 555
30 мл
ПЦП: 3850 ден.
Повеќе  
infinite by Forever™ firming serum
Серум за затегнување
Две ефикасни состојки работат заедно со алое вера во овој моќен еликсир за да ја подобрат еластичноста на кожата, да ја намалат појавата на фини линии и брчки, да се смири и изедначи нејзината структура. Повеќеслојната формула е создадена со моќта на природата и најсовремените лабораториски откритија за да ви помага да изгледате и да се чувствувате на најдобриот можен начин.
Код: 558
48,2 г
ПЦП: 4294 ден.
Повеќе  
infinite by Forever™ restoring creme
Регенерирачки крем
Со повеќе од 15 состојки за нега на кожата, регенерирачкиот крем од Инфинит е идеалниот начин да го завршите секојдневниот козметички режим, за да ги заклучите во кожата сите ефикасни средства со кои е прихранета од производите во серијата и да го забавите неумоливиот од на времето.
Код: 645
60 мл
Цена: 2702 ден.
Повеќе  
Protecting Day Lotion
Заштитен дневен лосион
Заштитете ја кожата од штетните UVA/UVB зраци со овој природен минерален лосион за заштита од сонцето со фактор 20, кој содржи над 20 состојки за нега на кожата. Лесно се нанесува и кожата изгледа беспрекорно.
Код: 559
60 мл
ПЦП: 1352 ден.
Повеќе  
smoothing exfoliator
Измазнувачки ексфолиант
Го изедначува тенот и структурата на кожата со бамбус, зрнца од масло од јојоба, природни овошни екстракти и алое. Нежно ексфолира за копринено мазна кожа. Ензимските екстракти обновуваат и чистат.
Код: 560
130 мл
ПЦП: 1611 ден.
Повеќе  
balancing toner
Балансирачки тоник
Дали на вашето лице му треба уште нешто по чистењето? Уверете сѐ дека сите нечистотии се отстранети, затегнете ги порите и хидратирајте ја кожата со балансирачкиот тоник по чистење на лицето и пред хидратирањето.
Код: 561
21 г
ПЦП: 1352 ден.
Повеќе  
awakening eye cream
Утрински крем за околу очи
Патентирани состојки со пептидна технологија ја смируваат и измазнуваат чувствителната зона околу очите и видно ги чистат фините линии, брчките и сенките под очите. Уникатната форма на колаген помага кожата да е оптимално хидратирана, затегната и свежа.
Код: 022
4,25 г
Цена: 259 ден.
Повеќе  
Aloe Lips
Балсам за усни со алое и jојоба
Во својата формула содржи стабилизиран гел од алое вера, јојоба, специјални хидратантни и заштитни материи. Aloe Lips е идеална грижа за вашите усни во секое време. Затоа треба да пробате и самите да се уверите, а можете да го понудите и на вашите пријатели. Балсамот за усни со Алое ќе ја заштити кожата на вашите усни од сонце, студ и ветер.
Код: 069
56.7 г
Цена: 2443 ден.
Повеќе  
R3 Factor Skin Defense Creme
Заштитен крем за лице
Заштитете ја влажноста на кожата, подобрете ја еластичноста и изгледајте помлади. Овој крем во својот состав има 100% стабилизиран гел од Алое Вера и има за цел да ја смири и продира длабоко во кожата, заедно со антиоксидантите витаминот А и Е и алфа хидроксилни киселини. Помага во процесот на регенерирање на кожата, со што ги отстранува мртвите клетки, а истовремено ги храни и им дава влажност на новите клетки, со што ја намалува појавата на брчки.
Код: 238
99 г
Цена: 1166 ден.
Повеќе  
Forever Aloe Scrub
Пилинг со Алое
Нежен пилинг, кој што е комбинација на смирувачка и хидратантна моќ на 100% стабилизиран гел од Алое Вера со микрогранули од јојоба за длабоко чистење и отстранување на мртвите клетки. Микроскопските гранули од јојоба нежно ја чистат кожата без да ја надразнат или оштетат. Доволно нежен за секојдневна употреба.

© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org