www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
ДОДАТОЦИ НА ИСХРАНА
 
Производи со висок квалитет, произведени од внимателно одбрани состојки по најсовремена технологија. Нашите додатоци на исхрана ви ги нудат сите витамини, минерали и други незаменливи хранливи материи, неопходни за човечкиот организам во текот на денот.
 
Forever Immune Gummy
Форевер имуно гами
Поддржете го вашиот имунолошки систем со комбинација од 10 витамини и цинк во природно слатки билни дражеи за џвакање со тропски вкус. Вклучените витамини В6, С и D, како и минералот цинк, придонесуваат за нормалната функција на имунолошкиот систем. Меките дражеи се направени од тапиока и имаат пријатен вкус на тропски плодови. Повеќе 

Код: 566 / Цена: 2438 ден.

Код: 613
30 ќесички
Цена: 6052 ден.
Повеќе  
Forever Marine Collagen™
Форевер морски колаген
Колагенот брзо станува задолжителен за добриот козметички режим. Во производот на Форевер е вклучена научно напредна, по-биодостапна форма на морски колаген, дополнета со цинк и биотин за поддршка на кожата, косата, ноктите и коските. Збогатен и со моќни антиоксиданси како гоџи бери, зелен чај и црн пипер, Forever Marine Collagen ќе ја поддржи хидратацијата, структурата и здравјето на кожата од внатре кон надвор.
Код: 659
Цена: 9222 ден.
Повеќе  
DX4™ Body Balancing System
DX4™ балансирачка програма
Започнете го ударно вашето патување до повеќе виталност со DX4™ од Форевер – четиридневен систем кој ви помага да го рестартирате телото и умот со моќна комбинација од краткотрајно гладување, насоки за исхрана и шест иновативни производи достапни само во програмата, плус нашиот класичен Aloe Vera Gel за потребната нутритивна поддршка и постигнување на зацртаните цели. Повеќе 

Код: 610
30 капсули
Цена: 2421 ден.
Повеќе  
Forever Active Pro-B
Форевер актив про-Б
Балансирана патентирана комбинација од шест клинички проучувани пробиотски соеви за поддршка на варењето на храната, подобрување на апсорпцијата на хранливите материи и поддршка на имунитетот. Forever Active Pro-B обезбедува над 8 милијарди CFU (единици кои формираат колонии) во една доза, заштитени со ексклузивна криогена технологија и уникатно пакување.
Код: 376
120 гел капсули
Цена: 1960 ден.
Повеќе  
Forever Arctic Sea
Арктичко море
Новата патентирана формула е комбинација од масло од каламари кое е многу богато со ДХА, ултра чисто омега-3 рибино масло и маслиново масло. Оваа уникатна комбинација се предлага единствено од Форевер Ливинг Продактс и не само што содржи 33% повеќе од најкорисната од омега-3 киселините - ДХА, туку и идеално го балансира соодносот на ДХА и ЕПА за оптимални резултати и дејство.
Код: 473
30 ќесички
Цена: 4513 ден.
Повеќе  
ARGI+
АРГИ+ L-аргинин и витамински комплекс
ARGI+ обезбедува 5 г. L-аргинин во една доза, плус синергични витамини за да му ја дадат потребната енергија на вашето тело. L-аргининот е аминокиселина која има многу важна улога во телото - од делбата на клетките, до градбата на протеини и производството на азотен оксид. Измешајте го со вода или со нашиот алое вера гел и уживајте во вкусот на ARGI+.
Код: 621
30 ќесички
Цена: 2536 ден.
Повеќе  
Forever Supergreens
Форевер супергринс
Дајте му на телото растителна супер храна во секое време и насекаде со Forever Supergreens. Секоја ќесичка содржи хранлива порција од идеална мешавина од алое и повеќе од 20 овошја и зеленчуци. Комплетната супер храна има одличен вкус и лесно се раствора во вода или вашиот омилен напиток.
Код: 354
120 таблети
Цена: 923 ден.
Повеќе  
Forever Kids
Форевер кидс
Новата усовршена формула со уште подобра комбинација од фитонутриенти, ги обезбедува децата со корисните материи кои им се потребни секој ден. Забавни и вкусни мултивитамини кои им обезбедуваат на децата и возрасните незаменливи витамини, минерали и растителни состојки.
Код: 439
60 таблети
Цена: 1285 ден.
Повеќе  
Forever Daily
Форевер дејли
Forever Daily со АОС комплекс го обезбедува најсовремениот систем за оптимална апсорпција на состојките. Патентираната формула содржи 55 идеално балансирани нутриенти, обвиткани во алое. Помеѓу нив се и препорачаните дневни дози од незаменливите витамини и минерали. Форевер дејли е синергична комбинација за поддршка на оптимално здравје и виталност секој ден!
Код: 355
60 таблети
Цена: 1581 ден.
Повеќе  
Forever Immublend
Форевер имубленд
Сестран додаток на исхраната за поддршка на имунитетот со фруктоолигосахариди, лактоферин, маитаке, шитаке, витамини C и D и цинк. Синергичната комбинација од основни нутриенти и билки се грижи за оптимална состојба на имунолошкиот систем. Маитаке е популарна јапонска печурка со докажана способност да ги стимулира имуните клетки и да дава поттик на имуниот одговор. Животот е доволно оптоварен и човек не може да си дозволи да не е во одлична форма. Преземете иницијатива и активно поткрепете го имунитетот.
Код: 065
100 гел капсули
Цена: 1202 ден.
Повеќе  
Forever Garlic-Thyme
Лук и мајчина душичка
Надминете го оксидативниот стрес со моќта на лукот и мајчината душичка во меките капсули без мирис. Лукот не е корисен само за кардиоваскуларниот систем. Кога лукот го сечкаме или толчеме, се добива ензимска реакција која произведува моќно имуностимулирачко соединение. Мајчината душичка е добро позната билка, ценета поради нејзиниот благотворен ефект врз одбранбената моќ на телото.
Код: 624
60 гел капсули
Цена: 2306 ден.
Повеќе  
Forever iVision
Форевер ајвижн
Forever iVision™ е напреден додаток во исхраната за поддршка на здравјето на очите во современиот свет. Клинички истражуваниот Lutemax 2020®* им помага на очите да ја филтрираат и елиминираат сината светлина од екраните на компјутерите, таблетите, телефоните и телевизорите. Идеалната комбинација од каротеноиди, витамини и антиоксиданти придонесува за здравјето на очите и дава современа поддршка на видот. Содржи риба.
Код: 312
30 ќесички во кутија
Цена: 1779 ден.
Повеќе  
Forever NutraQ10
Форевер НутраQ10
Додаток на исхрана со состојки корисни за срцето. Освен коензим Q10 кој е познат по неговото својство да придонесува за основните клеточни функции, Forever NutraQ10 содржи и витамини од B групата, фолна киселина и билни екстракти кои го поддржуваат кардиоваскуларниот систем. Соја лецитинот исто така го поддржува правилното функционирање на крвните садови. Растворете го во омилениот Форевер пијалак.
Код: 048
100 таблети
Цена: 1153 ден.
Повеќе  
Absorbent-C
Абсорбент-C
Витаминот C се бори со слободните радикали и е корисен за кожата и сврзните ткива. Намалете го чувството на замор со Абсорбент-С кој содржи и папаја, мед и овесни трици. Во овесот има единствени од ваков вид антиоксиданти, наречени авенантрамиди, кои ефикасно се борат со слободните радикали. Сврзната матрица, создадена по уникатна технологија ја потпомага оптималната апсорпција.
Код: 206
90 таблети
Цена: 1581 ден.
Повеќе  
Forever Calcium
Форевер калциум
Обезбедува научно докажани количества калциум и витамин D за одржување на добра коскена структура и функција. Современите форми на калциум и патентираната комбинација од други корисни минерали обезбедуваат оптимална апсорпција и дејство. Доволните количини калциум и витамин D во тек на целиот живот, како дел од добро балансиран режим на исхрана, можат да го намалат ризикот од остеопороза.
Код: 072
100 таблети
Цена: 2174 ден.
Повеќе  
Forever Lycium Plus
Форевер Лициум плус
Попознат како гоџи-бери, лициумот е древен кинески „јин тоник“ и многу моќен антиоксидант. Во нашиот додаток во исхрана е комбиниран со сладок корен, познат по својата способност да го подобри ефектот на другите билки. Forever Lycium Plus може да помогне за одржување на енергијата и добриот вид, како и да го подобри тенот на кожата.
Код: 037
180 таблети
Цена: 1202 ден.
Повеќе  
Forever Nature-Min
Мултиминерална формула
Forever Nature-Min содржи над 10 есенцијални минерали и микроелементи, извлечени од природен талог од морското дно и морски растенија. Оптималната апсорпција се должи на хелатната форма на минералите. Макро и микроелементите имаат различни функции во организмот, на пример поддршка за коските и клетките, како и ослободување и апсорпција на енергијата.
Код: 264
60 гел капсули
Цена: 1993 ден.
Повеќе  
Forever Active HA
Форевер активна ХК
Хиалуронската киселина ХК е природно присутна во сврзните ткива и го исполнува просторот помеѓу клетките. Како и многу други соединенија во телото, хиалуронската киселина исто се исцрпува со напредување на возраста. Во нашиот додаток во исхрана, хиалуронската киселина е комбинирана со масло од ѓумбир и куркума-две билки кои се користеле во древна Кина за поддршка на здрави зглобови. Forever Active HA придонесува за подвижноста и за благосостојбата на кожата.
Код: 374
60 гел капсули
Цена: 1861 ден.
Повеќе  
Vit♂lize
Вит♂лајз за мажи
Формулата на Вит♂лајз содржи растителни екстракти како масло од семки од тиква и калинка, кои со векови се употребуваат за поддршка на здрава простата. Вит♂лајз за мажи во целост го потпомага овој орган и хормоналниот баланс на мажите со витамини, билки и минерали, плус ликопен – докажано важна поддршка за простатата.
Код: 200
25 ќесички
Цена: 1153 ден.
Повеќе  
Aloe Blossom Herbal Tea
Билен чај со цветови од алое
Прекрасен чај со цветови од алое и исклучителна арома на цимет и ѓумбир од Кина, пријатен мирис на каранфилче од Мадагаскар, смирувачки анис (комплексен зачин) од Јамајка, свежи кори од портокали (полни со С витамин), кардамон, копар, камилица, листови од капина и Gymnema Sylvestre. Со природно ниска содржина на калории и без кофеин.

© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org