www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
 
Код: 077
1 литар
Цена: 2098 ден.
Forever Aloe Bits n’ Peaches
Нектар од алое вера и праска
ОПИС И СВОЈСТВА
Forever Aloe Bits N’ Peaches ви нуди уште еден одличен вкус, при што вистински ќе уживате во 100% стабилизиран гел од алое вера во кој е додадено природна арома и концентриран сок од праски. Задоволството е неверојатно! Во овој пијалак ќе откриете и цели парчиња од алое вера напоени со арома на зрели праски, а 91,5% од содржината е чист алое гел.
Со векови луѓето од цел свет го користат алоето поради неговите здравствени придобивки. Додадовме во него праски со што го претворивме во извор на каротиноиди кои се драгоцени антиоксиданти. Тие исто така се извор на витамин А, лутеин и ликопен кои имаат важна улога за видот, како и за одржување на имунолошкиот систем во оптимална состојба. Праската содржи и калиум, фолна киселина, флавоноиди и природни овошни шеќери. Forever Aloe Bits N’ Peaches® ви нуди здрав коктел со неверојатен вкус. За да ја почувствувате вистински оваа уникатна арома, ставете мраз во нектарот и уживајте со Forever Aloe Bits N’ Peaches® во секое време од денот.
 
СОСТАВ
Стабилизиран гел од алое вера (со парченца од пулпата), фруктоза, природна арома на праска, лимонска киселина, концентриран природен сок од праска, калиум сорбат, натриум бензоат, аскорбинска киселина, токоферол (витамин Е).
 
ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ
Протресете добро. Консумирајте од 60-120 мл секој ден.
 
ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
  • Сите корисни својства на гелот од алое вера плус праски.
  • Цели парченца од алое вера.
  • Освежителен овошен вкус на природен сок од праски.
  • Идеален е за деца.


© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org