www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
 
Код: 721
269 мл
Цена: 278 ден.
FAB Forever Active Boost
ФАБ енергетски пијалак
ОПИС
Дајте си го поттикот што ви е потребен за да се справите со вашиот напорен ден со енергетскиот пијалак ФАБ. Пијалакот ги содржи витамините B6 и B12, кои придонесуваат за намалување на чувството на замор и за контрола на психичките функции како мислење, емоции и интуиција.
ФАБ е вкусна комбинација од егзотични аромати од гуарана, екстракти од асаи и ацерола, плус брусница. Доверете се на ФАБ секогаш кога имате потреба од дополнителен поттик.
ФАБ има моќно дејство со екстрактите од кафе, таурин и глукоронолактон, комбинирани со витамините B2 и B3 за поддршка на нормалната функција на нервниот систем, метаболизмот и производството на енергија.
Носете го прогресивниот енергетски пијалак на Форевер насекаде, за да можете секогаш да го користите кога имате пад на енергијата.
 
СОСТАВ
Газирана вода, сахароза, регулатори на киселост (лимонска киселина, тринатриум цитрат), таурин, глукоронолактон, аромати (гуарана, тути фрути), витамини [ниацин (никотинамид), витамин B6 (пиридоксин хидрохлорид), рибофлавин, витамин B12 (цианокобаламин)], екстракт од зрна на кафе (coffea arabica), сок од брусница (Vaccinium macrocarpon) во прав, конзерванс (калиум сорбат), инозитол, екстракт од овошен сок од асаи (Euterpe sp.), екстракт од семе на гуарана (Paullinia cupana), овошен сок од ацерола (Malpighia emarginata) во прав, боја (сулфит амониум карамел).
Висока содржина на кофеин (32 mg/100 ml). Не се препорачува за деца, бремени жени или доилки.
 
 
ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
  • Со висока содржина на витамини В2, В3, В6 и В12.
  • 100% рециклирачки алуминиум.
  • 86 мг кофеин во лименка.
  • Витамините В6 и В12 ја поддржуваат нормалната функција на имунолошкиот систем.
  • Збогатен со аминокиселината таурин.
  • Послужете го разладен.
  • Без глутен.
  • Погоден за вегетаријанци.


© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org