www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
 
Код: 439
60 таблети
Цена: 1285 ден.
Forever Daily
Форевер дејли
ОПИС И СВОЈСТВА
Forever Daily е уникатен додаток во исхраната со револуционерен систем за оптимална апсорпција на хранливите материи, благодарение на патентираниот АОС комплекс од алое и олигосахариди на Форевер Ливинг Продактс. Секојдневниот додаток во исхрана е идеално балансирана комбинација од 55 нутриенти, помеѓу кои и незаменливи витамини и минерали. Тoj обезбедува поефикасна апсорпција на хранливите состојки, а минералите ги насочува кон конкретни системи во организмот.
Широкиот спектар на Forever Daily исто така обезбедува оптимални количини важни природни фитонутриенти, биофлавоноиди, современи антиоксиданси со молекуларна технологија и патентирана комбинација од овошје и зеленчук. Затоа можете да бидете сигурни дека телото ги добива сите есенцијални и полу-незаменливи основни микро и макро нутриенти, неопходни за добро здравје.
Оваа уникатна формула е создадена за да го храни и заштитува организмот, бидејќи ги пополнува недостатоците во секојдневната исхрана и обезбедува оптимално здравје и виталност.
 
СОДРЖИНА
Витамин С (L-аскорбинска киселина) 80 mg
Ниацин (никотинамид) 16 mg
Витамин Е (d-алфа токоферол) 12 mg
Пантотенска киселина (d-калциев пантотенат) 6 mg
Витамин В2 (рибофлавин) 1.4 mg
Витамин В6 (пиридоксин хидрохлорид и пиридоксал-5-фосфат) 1.4 mg
Витамин В1 (тиамин хидрохлорид) 1.1 mg
Коензим Q10 1 mg
Витамин А (бета-каротин) 800 μg
Фолат (птероилмоноглутаминска киселина) 200 μg
Биотин (D-биотин) 50 μg
Витамин D (холекалциферол) 5 μg
Витамин В12 (цианкобаламин) 2.5 μg
Калциум (калциев бисглицинат) 50 mg
Магнезиум (магнезиев бисглицинат) 25 mg
Железо (железен бисглицинат) 6 mg
Цинк (цинков бисглицинат) 5 mg
Манган (манганов бисглицинат) 1 mg
Бакар (бакарен бисглицинат) 0.9 mg
Јод (калиев јодид) 75 μg
Селен (L-селенометионин) 30 μg
Молибден (натриум молибдат) 30 μg
Хром (хром пиколинат) 30 μg
Forever FVX20 комбинација од овошје и зеленчук 100 mg
Цитрусни биофлавоноиди 24.7 mg
Алое вера гел (Aloe Vera Gel) 3 mg
Хесперидин 2 mg
Лутеин 1 mg
Ликопен 1 mg
Зеаксантин 500 μg
 
СОСТОЈКИ
AOS ComplexТМ Advanced Cellular Support комбинација (калциум бисглицинат, магнезиум бисглицинат, цитрусни биофлавоноиди, гел од алое вера, хесперидин, коензим Q10, лутеин, ликопен, зеаксантин), стабилизатори (микрокристална целулоза, силициум диоксид), Forever FVX20 комбинација од плодови во прав (јаболка, цвекло, црвена пиперка, домати, јагоди, црвена боровинка, ацерола, зелка, спанаќ, лук, мангостен, акаи, капина, нар, боровинка, брокули, кељ, морков, тиква, грозје), L-аскорбинска киселина, средство против згрутчување (масни киселини), D-алфа токоферол, железо бисглицинат, средство против стврднување (натриум карбокси метил целулоза), цинк бисглицинат, никотинамид, аромат (ванила), глазирачки агенти (натриум карбокси метил целулоза, тринатриум цитрат), декстрин, декстроза, средноверижни триглицериди, бакар бисглицинат, бета-каротин, калиум јодид, калциум D-пантотенат, манган бисглицинат, L-селенометионин, биотин, холекалциферол, рибофлавин, тиамин хидрохлорид, пиридоксин хидрохлорид, пиридоксал-5’-фосфат, цианкобаламин, хром пиколинат, фолна киселина, натриум молибдат.
 
ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
По две таблети дневно како додаток во исхраната.
 
ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
  • Комбинација од 55 хранливи состојки, помеѓу кои и незаменливи витамини и минерали.
  • Го храни и заштитува организмот.


© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org