www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
 
Код: 064
118 мл
Цена: 1110 ден.
Aloe Heat Lotion
Загревачки алое лосион
ОПИС И СВОЈСТВА
По долг и тежок ден во канцеларијата, во дворот или спортската сала, мускулите се уморни и болни. На помош доаѓа нашиот загревачки алое лосион!
Тој смирува и продира длабоко, благодарение на комбинацијата од алое вера и загревачки билки. Има балансирано рН и е особено погоден за релаксирачка масажа на уморни мускули и сува кожа. Моќта на алоето длабоко да продира ќе ве опушти брзо ако сте напнати или под стрес, ако имате зглобни или мускулни болки, или главоболка. Ублажува и затнати синуси ако со лесно триење нанесете мало количество врз слепоочниците.
 
СОСТАВ
Aloe Barbadensis Leaf Juice (Stabilized* Aloe Vera Gel), Water (Aqua), Methyl Salicylate, Propanediol, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Arginine, Glyceryl Oleate Citrate, Menthol,Caprylic/Capric Triglyceride, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Cetyl Ethylhexanoate, Carbomer, Allantoin, Ascorbic Acid, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol.
 
ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
Нанесете обилно и масирајте на саканото место. Избегнувајте контакт со очите. Ако влезе во очите, исплакнете обилно со вода во времетраење од неколку секунди.
 
ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
  • Ублажува болки по активно движење и тренинг.
  • Загрева и смирува.
  • Идеален е за масажа.


© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org