www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
 
Код: 566
60 дражеи за џвакање
Цена: 2438 ден.
Forever Immune Gummy
Форевер имуно гами
ОПИС

Поддржете го вашиот имунолошки систем со комбинација од 10 витамини и цинк во природно слатки билни дражеи за џвакање со тропски вкус.

Со Forever Immune Gummy веќе нема потреба да се прашувате како да голтате апчиња за поддршка на заштитните механизми на организмот. Меките дражеи се од растителна основа и испорачуваат 10 различни витамини плус цинк и се идеални за секој што претпочита додаток на исхрана за џвакање што може да го земе во движење.

Forever Immune Gummy содржи витамини В6, С и D, кои придонесуваат за нормалната функција на имунолошкиот систем. Витаминот С исто така помага и за намалување на чувството на замор и ги штити клетките од оксидативен стрес. Ви ги нудиме сите овие корисни ефекти во дражеи за џвакање од тапиока со пријатен овошен вкус. Растителната база ја намалува веројатноста за топење и лепење на дражеите на топло време.

На веќе споменатите витамини додадовме и В12, кој придонесува за нормалната функција на нервниот систем, за нормалниот метаболизам и производството на енергија. Тој го прави Forever Immune Gummy идеален додаток и за вегани и вегетаријанци.

Во ваков додаток на исхрана не може да изостане минералот цинк. Благодарение на цинкот, редовното користење на дражеите придонесува за поддршка на нормалната функција на коските, косата, кожата и ноктите.

Бидејќи Forever Immune Gummy содржи растителен витамин D, тој е погоден за луѓе кои не се хранат со производи од животинско потекло. Производот не содржи глутен. Набавете го уште денес овој вкусен витамински додаток на исхрана за да ги поддржите заштитните механизми на организмот насекаде и во секое време.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
Џвакајте по две дражеи дневно како додаток на исхрана.
 
СОСТАВ
Гликозен сируп, шеќер, модифициран скроб, витамини и минерали [вит. C (аскорбинска киселина), цинк (цинк глуконат), вит. E (dl-алфа токоферил ацетат), ниацин (никотинамид), вит. A (ретинил ацетат), биотин (d-биотин), вит. B12 (цианокобаламин), вит. D3 (холекалциферол), вит. B6 (пиридокси хидрохлорид), вит. K (филоквинон), фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина)], регулатори на киселост (лимонска киселина, тринатриум цитрат), природна арома на манго, глазура (карнауба восок), обојувачи [концентрат од шафран (Carthamus tinctorius), концентрат од морков (Daucus carota), концентрат од јаболка (Malus domestica)].
 
ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
  • Комбинација од 10 витамини и цинк.
  • Дражеи за џвакање, лесни за употреба.
  • Погодни за вегани.
  • Помала веројатност да се стопат или залепат на топло време.
  • Тропски овошен вкус.
 


© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org