www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
 
Код: 072
100 таблети
Цена: 2174 ден.
Forever Lycium Plus
Форевер Лициум плус
ОПИС И СВОЈСТВА
Forever Lycium Plus е совршено избалансирана мешавина од древни билки посебно формулирана да му го обезбеди на вашето тело најдоброто од она што природата може да го понуди. Lycium barbarum, познат и како гоџи-бери, е овошје кое датира со векови во древна Кина каде е познато како „јин“ тоник. Ова скромно овошје содржи неверојатно изобилство на хранливи материи и антиоксиданти кои се покажаа дека го подобруваат тенот и помагаат во одржување на добар вид и енергија.
Се смета дека билката ликорица, наречена уште и сладок корен, е најупотребуваната билка во кинеската медицина. Таа содржи над 150 соединенија кои се покажале дека имаат корисни ефекти. Најчесто се користи како комплементарна билка која ги истакнува природните придобивки од другите билки, што ја прави одличен придружник за лициумот.
 
СОСТАВ
Екстракт од Lycium barbarum (плод во прав) 300 mg, eкстракт од Glycyrrhiza glabra (корен во прав) 37,5 mg, микрокристална целулоза, целулоза, кроскармелозен натриум, стеаринска киселина, магнезиум стеарат, силициум диоксид, декстрин, декстроза, средноверижни триглицериди, натриум цитрат.
 
ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
По една таблета три пати на ден.
 
ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
  • Добар извор на фитонутриенти.
  • Моќен антиоксидант.
  • Силен тоник.


© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org