www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
 
Код: 613
30 ќесички по 15 мл
Цена: 6052 ден.
Forever Marine Collagen™
Форевер морски колаген
ОПИС

Колагенот брзо станува задолжителен за добриот козметички режим. Сѐ повеќе луѓе го користат и бараат поефикасен начин да го извлечат максимумот од секоја капка. Во новиот производ на Форевер е вклучена научно напредна база на морски колаген, која е по-биодостапна и полесно се разградува во телото од другите форми.

Конечно вкусен морски колаген! Forever Marine Collagen има вкус на шумски плодови и може да се пие директно од ќесичката. Не постои полесен начин да ја поддржите хидратацијата, структурата и здравјето на кожата од внатре кон надвор.

Додадовме и екстракт од црн пипер за силно антиоксидантно дејство плус гоџи бери (лициум) и екстракт од зелен чај за заштита на кожата и борба со слободните радикали. Forever Marine Collagen обезбедува цинк и биотин кои придонесуваат за добра состојба на коските, косата и ноктите.

Цинкот идеално се комбинира со колагенот, бидејќи е докажано дека двете состојки помагаат во поддршка на сврзните ткива во зглобовите и кожата.

Ако сакате да додадете колаген во секојдневната рутина за нега за кожата, не посегнувајте по кој било производ на полицата во продавница. Изберете ја најефикасната и бидостапна форма на Forever Marine Collagen.

 
СОСТАВ

Хидролизиран колаген од риба (вода, хидролизиран колаген од риба (21,4%)), овошен сок [јаболка (Malus domestica), ацерола (Malpighia glabra L.)] концентрат (19.6%), засладувач (еритритол, стевиол гликозиди), регулатор на киселост (лимонска киселина), витамин C (натриум аскорбат), згуснувач (пектин, гума акација), l-isoleucine, витамин A (бета каротен), концентрат од сок од морков (Daucus carota L.), екстракт од плод на гоџи бери (Lycium barbarum L.), аромат (мускат грозје, авокадо), екстракт од листови на зелен чај (Camellia sinensis L.), цинк (цинк глуконат), емулгатор (лецитин), коензим Q10, конзерванс (калиум сорбат), екстракт од црн пипер (Piper nigrum), биотин (D-биотин). Алергените се означени со болдирани букви.

 
ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
По една ќесичка на ден.
 
ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
  • Помага за подобрување на хидратацијата на кожата.
  • Придонесува за подобрување на структурата на кожата.
  • Придонесува за позатегнат изглед на кожата.
  • Го поддржува здравјето на кожата.


© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org