www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
 
Код: 063
118 мл
Цена: 1110 ден.
Aloe Moisturizing Lotion
Хидратантен алое лосион
ОПИС И СВОЈСТВА
Сонце, ветер, загаден воздух. Секој ден тие оставаат трага врз нашата кожа. Сега можете да се заштитите со нашиот исклучителен хидратантен алое лосион.
Овој уникатен лосион има исклучителни хидратантни својства. Содржи колаген и еластин за мазна, мека и еластична кожа, а истовремено ја одржува природната pH рамнотежа. Aloe Moisturizing Lotion е одличен крем за лице, раце и тело, кој навлегува на клеточно ниво и го забавува процесот на стареење, предизвикан од загадувањето или грубото влијание на животната средина. Еднаш нанесен и апсорбиран од кожата, тој е идеална подлога за шминка.
 
СОСТАВ (INCI)
Aloe Barbadensis Leaf Juice, Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Polyisobutene, Methyl Gluceth-20, Sorbitol, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Polysorbate 60, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Chamomilla Recutita Flower Extract, Hydrolyzed Elastin, Sodium PCA, Collagen, Triethanolamine, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Ascorbic Acid, Tocopherol, Citric Acid, Propylene Glycol, Glycine Soja Oil, Allantoin, Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Parfum, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde , Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.
 
ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
Рамномерно нанесете врз лицето, рацете и телото. Најдобри резултати се добиваат ако нежно се масира до целосно впивање. Кога го користите како основа за шминка нанесете пообилно сѐ додека не се образува фин слој.
 
ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
  • Хидратантен крем за лице и тело.
  • Одличен крем за раце.
  • Богат состав.


© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org