www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
 
Код: 051
113 г
Цена: 1463 ден.
Aloe Propolis Creme
Алое прополис крем
ОПИС И СВОЈСТВА
Уникатниот хидратантен алое прополис крем е еден од најпопуларните во гамата на Форевер Ливинг. Тој е комбинација од стабилизиран гел од алое вера со пчелен прополис и други компоненти, познати по доброто влијание врз кожата.
Основната состојка е нашиот уникатен стабилизиран гел од алое вера, на кој е додадено пчелен прополис за да се зајакнат антисептичките својства на производот. Прополисот е растителна смола преработена од пчелите со која ги дезинфицираат кошниците од штетни микроорганизми. Има ефикасни антибактериски, антивирусни и противпаразитни својства. Корисен е за човекот како внесуван внатрешно, така и применуван надворешно. Во производот додадовме и камилица – една од најпопуларните билки за нега на кожата. Благотворната формула ја комплетиравме со витамините А и Е, познати со природното смирувачко дејство.
Кремот со алое и прополис многу добро ја влажни сувата кожа. Пријатната миризба и богатата конзистенција го прават идеален за масажа. Се употребува при локални надразнувања како убоди од инсекти и лесни изгореници.
 
СОСТАВ
Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Lanolin, Ethylhexyl Palmitate, Propolis Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Ceratonia Siliqua Fruit Extract, Ethylhexyl Stearate, Sorbitol, Diethylhexyl Adipate, Allantoin, Dimethicone, Lanolin Alcohol, Ascorbic Acid, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Triethanolamine, Aqua, Disodium EDTA, Citric Acid, Maltodextrin, Parfum, Coumarin, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.
 
ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
Нанесете обилно на местото каде што има потреба.
 
ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
  • Благотворно влијание кај кожни иритации.
  • Прополисот е природен антибиотик.
  • Создава заштитна бариера врз кожата.


© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org