www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
 
Код: 200
25 ќесички
Цена: 1153 ден.
Aloe Blossom Herbal Tea
Билен чај со цветови од алое
ОПИС И СВОЈСТВА
Aloe Blossom Herbal Tea е природна мешавина од лисја, билки и зачини, специјално избрани за да уживате во една исклучителна арома. Билниот чај на Форевер создава топла ароматична атмосфера која ве смирува и опушта. Не содржи кофеин, го закрепнува и го одржува организмот во добра форма. Топол или ладен, Aloe Blossom Herbal Теа има прекрасен вкус и е лесен за пиење. Секоја негова состојка е избрана поради својот ублажувачки ефект во сите случаи на стрес во денешното динамично секојдневие: цимет за свежина, кора од портокал и каранфилче за топла овошна арома, анис (комплексен зачин) и ѓумбир за смирување. Тоа е вистински меѓународен производ со состојки од Кина, Јамајка, Египет и Индија, како и цветови од алое од нашите плантажи. Ниско калоричен, освежителен напиток, кој ако се консумира редовно секој ден го потиснува апетитот на природен начин и добро се комбинира со секојдневниот режим на исхрана.
 
СОСТАВ
Цимет, кора од портокал, каранфилче, листови од капина, копар, анис (комплексен зачин), ѓумбир, кардамон, камилица, Gymnema Sylvestre, цветови од алое.
 
ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
Aloe Blossom Herbal Tea може да се пие топол или ладен во зависност од вкусот. Целосно упатство ќе најдете во секоја кутија.
 
ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
  • Нискокалоричен.
  • Не содржи кофеин.
  • Го намалува апетитот по природен пат.


© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org