www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
 
Код: 624
60 гел капсули
Цена: 2306 ден.
Forever iVision
Форевер ајвижн
ОПИС И СВОЈСТВА
Во денешната дигитална ера нашите очи се оптоваруваат повеќе од кога било. Очекуваме очите да се справат со ултравиолетовите зраци и загадувањето, исто така секој ден ги изложуваме на часови вештачка сина светлина од екраните на мобилните уреди, компјутери и телевизори. Да се грижиме за очите е поважно од кога било, за да ги заштитиме од преоптоварување и долготрајни оштетувања. Иако правилната исхрана е првата заштитна линија, повеќето режими не успеваат да ги покријат препорачаните нивоа хранливи материи и антиоксиданти кои се важни за здравјето на очите.
Ви го претставуваме Forever iVision™ – револуционерен додаток во исхраната, создаден за лесна и прикладна нега и заштита на нашите очи. Формулата изобилува со витамини, антиоксиданти, билки и научно напредни состојки за потполна и современа поддршка на видот.
Forever iVision™ содржи екстракт од боровинки, витамини С и Е кои придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес и бета-каротин од витамин А – нутриент кој се содржи во морковите и друга храна и придонесува за одржување на нормален вид. Форевер ја зајакна моќта на бета-каротинот со тоа што додаде цинк кој го има истото дејство, а придонесува и за нормалниот метаболизам на витаминот A, што може да му помогне да стане по-биодостапен.
Ако има една состојка која навистина го претвора iVision™ во иднината на додатоците за очи, тогаш таа состојка е клинички проучениот Лутемакс 2020 (Lutemax® 2020). Нејзината моќ ја издигнува поддршката на видот на сосема ново ниво, бидејќи помага за елиминирање на сината светлина од дигиталните уреди и други извори на вештачка светлина како LED и светилките кои штедат енергија. Лутемакс 2020 обезбедува и прогресивна заштита на ретината и очното јаболко, особено на жолтата дамка (макулата), што овозможува најјасна директна визија и го контролира начинот на кој нашите очи ги перципираат боите.
Одржувањето на здрава макула бара специфични хранливи материи наречени каротеноиди, но повеќето од додатоците за очи содржат само еден од трите – лутеин. Во денешната дигитална ера имаме потреба од нешто повеќе за да ги одржуваме очите во оптимална состојба. Затоа Forever iVision™ со Лутемакс 2020 ги содржи и трите важни каротеноиди: лутеин, RR зеаксантин и мезо-зеаксантин.
Во денешно време и при современите предизвици, додатоците во исхрана за очи не се само за возрасни кои сакаат да се заштитат од макуларна дегенерација поврзана со возраста. Адолесценти и зрели луѓе на секаква возраст можат да имаат корист од Forever iVision™ за да се забрза обработката на визуелните информации, за поддршка на здравјето на макуларниот пигмент, за да се подобри закрепнувањето на очите по заслепување од силна светлина и за заштита од сината светлина.
Со своите научно прогресивни состојки, Forever iVision™ со Лутемакс 2020 е идеалниот додаток на исхрана за дигиталната ера.
 
СОСТАВ
Сончогледово масло, рибен желатин, средство за задржување на влага (глицерол), Lutemax® 2020* – екстракт од невен (Tagetes erecta) (лутеин и зеаксантин), витамин C (аскорбинска киселина), витамин E [d-алфа-токоферол, соино масло], стабилизатор (пчелен восок), вода, екстракт од црна боровинка (Vaccinium myrtillus), масло од семе на морков (Daucus carota subsp. sativus) [масло од семе на морков, масло од репка, сончогледово масло], цинк (цинк оксид), сок од црн морков (Daucus carota subsp. sativus), витамин A (бета каротин). Совет за алергии: алергените се означени со болдирани букви.

* Lutemax® 2020 е заштитена марка на OmniActive Health Technologies Ltd.

 
ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
По две гел капсули дневно.
 
ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
  • Целосна поддршка за видот во дигиталната ера.
  • Придонесува за заштита на очите од сината светлина на дигиталните уреди.
  • Ја забрзува обработката на визуелните информации.
  • Ги обезбедува сите три каротеноиди, потребни за здравјето на очите.

Опишаните производи за внатрешна употреба содржат витамини и минерали кои придонесуваат за поддршка на општото здравје, бидејќи помагаат за компензирање на дефицити од хранливи материи во организмот. Тие се додатоци на исхраната, не се замена за балансирана исхрана и не се наменети за превенција, дијагностицирање, третман или лекување на конкретна болест. Консултирајте сѐ со вашиот лекар ако страдате од некакво заболување.


© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org